Cvp: göğüs kuruması

Alıntı mefsa Nickli Üyeden Alıntı
Bu yazıyı nerden aldınız bilmiyorum ama kurumanın ana nedeni mega baktarilerdir. ve bu bakteriler kuşlarda taşıyı olarak yavruya yada kafesteki diğer kuşlara geçer.

Bu hastalıgın son belitisidir kuruma ve bu seviyede ölümle sonuçlanır çok zor kurtarılır...

kuruma başlamadan fark edildiği taktirde vitaminden çok antibiyotik ile sindirim sistemine yerleşen bakterileri durdurmak üzere işler ama o bakteriler ise zamanla tekrarlar...

İspinozlarda bu hastalıgın son evresinde kuşlar yemlikten kafasını çıkarmaz çok yem yerler kurumayı durdurmaya çalışırlar ama vucudun sindirim sistemi çöktügü için besinlerin vitamin vs. değerleri vucut dışkıyla direk atar ve faydalanamaz.

zamanla vucutta olanda erir ve en sonunda...
Yanlış bilgi vermişsiniz eğer megabakteri varsa ve bununla mücadele ediyorsanız kesinlikle tek başına antibyotik kullanmak iyice berbat eder. Megabakteri aslında birçeşit mantardır siz antibyotik verdiğinizde faydalı bakterileride yok ederek sindirim sistemini alt üst edersiniz üstüne birde megabakteri doğrudan sindirimi etkileyen bir hastalık yani 1 0 iken 2 0 yenik duruma düşersiniz. Birde üstüne verdiğiniz antibyotik e.coli bakterisine etki etmiyorsa o zaman vay halinize megabakteri beraberinde e.coli ve muhtemelende salmonellada musallat olacak. Ben aylardır megabakteri ile uğraşıyorum ornitoloğumuz amphetericin b ve gram negatif bakteriler için antibyotik önermişti bende maddi imkanlardan dolayı tavsiyesine uyamayıp antibyotiği kullanmış diğerini es geçmiştim durum iyice beter olmuştu. Ne zaman ilaç kullanımını tamamen kesip faydalı inaktif maya ve bakteri kültürü verip bitkisel kürlerle desteklemeye başladım işte ozaman kuşlarım tekrardan hayat buldular.Bilmiyorsak tavsiyede bulunup insanları bu zorlu mücadelelerinde iyice zora sokmayalım.Birde megabakterinin son belirtisi kronik formda kuruma değildir kuruyan kuşum 4 aydır bir deri bir kemik normal birşekilde yaşamaya devam ediyor kendi kendine yumurtluyor yuvaya çalı çırpı birşeyler taşıyor=) Benim gözlemlediğim son evre koyu yeşil zift gibi ishal iştahtan kesilme aşırı su içme ayakta topallama ciğerlerin hareket kabiliyeti kısıtlandığından nefes almada güçlük ve ıslık çıkartır gibi bir ses ve son olarakta çırpıntılı bir ölüm geliyor. Yani sizin bahsettiğiniz son evre dediğiniz kuruma varken kuş aylarca hiç bir belirti vermeksizin gayet iştahlı neşeli üretken bir şekilde yaşayabilir.